TARTU, ESTONIA

Loodus-BioSpa00001.jpgPaastuhommikud algavad värskes õhus keha sirutamise ja venitamise või soojendusvõimlemisega, tehakse hingamisharjutusi. Peale seda on aeg teha kepikõndi.

Tagasi tulles ootab soe tee ning rahulik vestlus arsti assistendiga.

Igal hommikul kaalutakse, kontrollitakse vererõhku ja pulssi, arsti assistent vaatab üle ka paastuja keele ning küsib tema üldise tervisliku seisukorra, enesetunde, une ja joodud veekoguse kohta. Tänu sellele suudab arsti assistent võimalikke probleeme paremini märgata ja üldjuhul on piisanud nende lahendamiseks loodusravimeetoditest.

Samas ta soovitab sobilikud protseduurid. Nende valik on Looduse BioSpaas suur ning otsused sõltuvad patsiendi vajadustest ja näidustustest.

Paastuajal on kindlasti vajalikud üld- või osaline massaaž, lümfodrenaaž ja vesiravi. Hästi sobivad ka dr Sebastian Kneippi meetodil tehtavad veega ülevalamised, vannid ja heina mähised.

Igasugune liikumine, vesivõimlemine või alternatiivina hoopis tagasitõmbumine, mediteerimine on paastuprogrammi vajalikud osad, mille puhul jäetakse paastujale mõningane vabadus. End on õigustanud ka lihtsalt looduse vaatlemine või jalutamine.

Paastu juurde kuulub soolte sügavpuhastus ja igapäev klistiirid. Jämesool on koht, kuhu kogunevad organismis raskesti seeditavate toiduainete jäägid, mis suruvad alla organismi normaalset mikrofloorat.

Pärastlõunad kuuluvad aktiivsele tegevusele, milleks on võimlemine saalis, jalutuskäik või kepikõnd. Õhtul on vesivõimlemine või ujumine basseinis. Iga õhtu saab käia saunas.

Aktiivse liikumise ühendamine meditatiivsete lõdvestusfaasidega toob paastujale juba lühikese ajaga heaolutunde, mida varem pole kogetud. Tähtis on vähemasti üritada olla kehaliselt aktiivne, ka siis, kui tunnete end veidi roidunult ja väsinult. Samas tuleb paastukriisi päevadel kindlasti oma keha kuulata, teda mitte liigselt koormata ja talle rahu võimaldada.

Vajalik on ka sotsiaalsus ja teadlikkus kogu paastuprotsessist. Soovitame kuulata arsti temaatilisi loenguid (näiteks paastumise ja toitumise kohta) isegi kui olete neid varem kuulanud. Kordamine ei tee kellelegi paha.

Alguses uutele klientidele tundub et nädal on nii pikk aeg, kuid tänu personali professionaalsusele ja paastujate üks teise toetamisele ta möödub väga kiiresti ja tulemus on silmaga nähtav.

Arhiiv
Rubriigid