fbpx >
TARTU, ESTONIA

Ülehõõrumine on kõige pehmema mõjuga veeprotseduur: vees niisutatud froteekindaga hõõrutakse vastav kehapiirkond üle, seejärel keha aga rätiga ei kuivatata, vaid lastakse tal ise ära kuivada. Niisutamiseks kasutatakse külma või toasooja vett, kusjuures külmale veele võib lisada äädikat, et protseduuri mõju oleks tugevam.

Protseduuri mõjul veresooned kõigepealt ahenevad, seejärel laienevad ja tekib soojatunne. Nahapoorid avanevad, mis parandab vereringet ja tõmbab kudedest mürkaineid välja. Ülehõõrumine aitab normaliseerida keha pH-d.

Korrapäraste protseduuride tulemuseks on stabiilsem vegetatiivne närvisüsteem ja vere varustuse paranemine (reumaatiliste haiguste korral), samuti karastub immuunsüsteem, seedimine muutub normaalsemaks ja uni paraneb.

Rahva hulgas on tuntud ülehõõrumise palavikuvastane toime: kui palavikku on üle 38 kraadi ja vererõhk on kõrgenenud, aitab kehatemperatuuri alandada säärte ülehõõrumine, aga ka viinasokid ja õunaäädikaveega ülehõõrumine.

Kuivharjamine

Kuiva harjaga keha ülehõõrumine toniseerib nahka, andes sellele ilusama välimuse, parandab naha ainevahetust ja verevarustust, ergutab, reguleerib vererõhku ning karastab. Sobib hästi nii madala kui ka kõrge vererõhu korral.

Arhiiv
Rubriigid