fbpx
TARTU, ESTONIA

vesiKogu meie söök ja jook läheb läbi maksa ning koormab seda. Inimesed võtavad tihti vitamiine, näiteks kevadväsimuse leevendamiseks. Tegelikult on aga kevad väsimus märk sellest, et maks on üle koormatud ja ta tuleks hoopis koormusest vabastada, et ta saaks jälle normaalselt funktsioneerida, selle asemel, et talle vitamiinidega koormust juurde anda.

Seepärast tehakse kehas suurpuhastust ehk paastutakse just kevadel – paljudes religioonides ongi kevad traditsiooniline paastuaeg. Kõigepealt tuleb keha puhastada, seejärel aga anda kehale vajalikke vitamiine ja mineraalaineid, milleks tuleks küsida arsti nõu.

Kuidas me näeme, et keha end puhastab? Maksa, sapipõie, neerude ja naha kaudu väljuvad kehast paastumise ajal mürkained. Näiteks neerude kaudu väljuvad soolad ja mikroobid. Kui organismis tekib mürgistus, tulevad mürgid välja ka kopsudest hingeõhu kaudu, näiteks õhtul tarvitatud alkoholi mürke haistame hommikul kaaslase hingeõhus.

Inimesed imestavad, kuidas saab naha kaudu puhastuda. Siin tasuks mõelda, kuidas tekib toidutalumatus. Inimese organism ei suuda teatud toiduainet lõpuni omastada, seetõttu tekivad vaheproduktid, mis väljuvad naha kaudu, tekitades lööbe. Sama protsess toimub ka paastu ajal, kui kehas hakkavad liikuma ning sellest väljuma mürkained ja soolad. Reaktsioon nahal ehk lööve võib paastu ajal tekkida kiiresti ja üle kogu keha, mitte ainult tavalistes higistamispiirkondades. Seda oleme näinud patsientidel, kes on tarbinud toidulisandeid.

Paastumise ajal on kehal võimalus need kuhjunud ebavajalikud ained endast välja visata.

Arhiiv
Rubriigid