fbpx >
TARTU, ESTONIA

Lima teke on teatud määral normaalne, sel juhul on lima läbipaistev, selge ja libe. Lima kaitseb limaskesti, kattes neid. Kui lima muutub tihedamaks, kleepuvaks ja muudab värvi, on see alati seotud haiguse ja pH-tasakaalu häirega.

Niiske lima teket soodustavad näiteks piimatooted, loomne valk, valge jahu, valge suhkur ja alkohol. Nina- ja põsekoopapõletiku ajal on organismi sekreedid alati happelised. Põletiku vastu aitab, kui nina loputada lahusega, mille jaoks on ühes klaasis kuumas vees lahustatud teelusikatäis soodat.

Kui lima koguneb bronhidesse, tekitab see hingamishäireid ning võib põhjustada kroonilist bronhiiti ja astmat. Samamoodi tekib rohkesti lima siis, kui organism ei suuda toitu lõpuni seedida või on tegu toidutalumatusega. Seedetraktis takistab lima vitamiinide, toitainete ja mikroelementide omastamist. Rohke ja kleepuv lima nõrgendab seedimist, võivad tekkida gaasid, kõhuvalu.

Ainuke viis liigsest limast vabaneda on puhastada organismi paastu ja soolepuhastuse abil, võtta tuleb ka probiootikume. Osa probiootilisi baktereid pesitseb peensooles (laktobakterid) ning need vajavad aluselisemat keskkonda. Teine liik on bifilobakterid, mis asuvad jämesooles ning eelistavad kergelt happelist keskkonda.

Need abinõud normaliseerivad vere ja kudede pH-d, paraneb toidu omastamine ja kaovad haigusnähud. Kokkuvõttes normaliseerub ka kehakaal.

Arhiiv
Rubriigid