fbpx
TARTU, ESTONIA

Kastemärjal rohul paljajalu kõndimine – väga hea protseduur, mida on kasulik teha varahommikul, kui muru on veel jahe ja värske. Alustatakse 1–2 minutist, edaspidi võib kõndida kuni 5 minutit, aga terava külmatunde korral tuleb kohe katkestada. Sobib külmade jalgade, veeniprobleemide ja väsimuse puhul. Parandab verevarustust, tugevdab veene, stabiliseerib vegetatiivset närvisüsteemi ja karastab, st ennetab haigusi.

Värskel lumel paljajalu kõndimine – algul 30 sekundit, hiljem kuni 3 minutit, aga terava külmatunde korral tuleb kohe katkestada. Ei tohi teha ägedate põletike korral. Sobib väga hästi väsimuse, krooniliste peavalude ja higistavate jalgade puhul. Ergutab vereringet, värskendab ja karastab.

Põlvetõstekõnd külmas vees – päeval värskendab, õhtul rahustab. Kõndida 30 sekundit kuni 1 minut. Väga oluline on kõndida nii, et jalg tõuseb iga sammuga veest välja, nn kurekõnniga. Õues saab seda teha veekogu madalas vees, toas võib asendusena kasutada vanni või suuremat kaussi. Aitab uinumishäirete, külmade jalgade, higistavate jalgade, veeniprobleemide, kõrge  vererõhu ja peavalu puhul. Vastunäidustused on neerude, põie- ja kuseteede põletikud ning protseduuri ajal tekkiv äge külmatunne.

Vahelduva temperatuuriga ülddušš – sobib väsimuse, depressiooni, uinumis- ja vere varustushäirete, madala või kõrge vererõhu puhul, stabiliseerib vereringet, lõõgastab nii südant kui ka kogu organismi, treenib naha veresooni, rahustab närve, parandab ainevahetust ja karastab, hoides haigused eemal. Protseduuri tehakse aeglaselt ja sujuvalt. Sooja duši järel reguleeritakse vesi külmaks (kuni 18 kraadi). Dušš algab parema sääre väikse varba juurest, kust liigutakse põlvele ja sealt sääre sisekülge pidi alla. Seejärel korratakse sama vasakul jalal, sääre välisküljelt alustades, ning kätel, parema käsivarre välisküljelt alustades, liikudes edasi vasakule käele. Lõpuks kastetakse märjaks ka parem kehapool ja vasak kehapool.

Arhiiv
Rubriigid