fbpx
TARTU, ESTONIA

Väljend ’colon-hüdroteraapia’ tuleb ladina keelest ja tähendab jämesoole ravimist veega. Tänapäevane meetod pärineb 1920 – 1930 aastate Ameerika Ühendriikidest, kus astronautidele mõeldi selle protseduuri tegemiseks välja esimesed ohutud ja tõhusad aparaadid. Uudne meetod erines klistiirist selle poolest, et peale pärasoole kaasati puhastusse jämesool. 1980. aastatel jõudis meetod Lääne-Euroopasse, kus see levis laialt eelkõige Šveitsis, Austrias ja Saksa maal, ning arenes edasi. Teraapia on praegu rohkelt kasutusel veel Hispaanias, Kanadas, Ameerikas ja Venemaal.

Paljude inimeste jaoks on soolestiku häiritud töö igapäevane olukord ja nad ei kujuta ettegi, kui palju see keha üldseisundit halvendab. Juba vanasõna järgi peitub surm soolestikus.  Sügavpuhastus mitte ainult ei võimalda soolestikul hakata normaalselt funktsioneerima, vett imama, vaid tugevdab tunduvalt ka immuunsust, sest see sõltub teatavasti suuresti just jämesoole seisu korrast. Näiteks ühel 54-aastasel naisel eraldus soole puhastuse käigus kehast baariumsulfaat, mida oli talle manustatud organismi röntgenuuringu tegemiseks, kui ta oli 7-aastane, see tähendab 47 aastat tagasi.

Protseduur on lihtne ja valutu, keskkond on puhas ja steriilne ning sellega kaasneb hulk positiivseid mõjusid.

  • Jämesool saab puhtaks ja selle kuju taastub.
  • Treenitakse jämesoole lihaskudesid.
  • Stimuleeritakse immuunsüsteemi.

Normaalsed reflektoorsed sidemed taastuvad: peaaegu kõik organid ja süsteemid on jämesoolega ühenduses tundlike reflektoorsete sidemete kaudu. Neid stimuleerides on jämesoole puhastamisel hea mõju kogu organismile.

Et mitte uhtuda soolestikust välja ka sõbralikke ja kasulikke organisme, antakse patsiendile sisemist mikrofloorat toetavaid preparaate ProEmsanPur ja Probasan Complete.

Arhiiv
Rubriigid