fbpx >
TARTU, ESTONIA

Eri inimeste puhul on väga erinev toidu hulk, mille korral on ainevahetus veel tasakaalus: ühe organismis hakkavad happeid tootma juba kaks pirni, teisel säilib aluseline keskkond veel kolme-nelja pirni söömise järel. On tuvastatud, et mida nõrgem on seedimisvõime, seda väiksema koguse järel pöördub alusetekitaja happetootjaks. Kes neid seoseid mõistab, tunneb ära ka paljude toitumisõpetajate saatusliku vea lubada süüa toortoitu piiramatus koguses.

Mõne üksiku inimese organismile võib see isegi sobida, kuid enamikule mitte. See ongi põhjuseks, miks paljud rangelt taimetoitlased on halvatujulised, külmakartlikud, kõhnad, kurnatud, kahvatud. Arstid on juhtinud tähelepanu ka sellele, et toortoidu käärimise mõjul sooles võib alkomeetri näit ületada nulli piiri.

Laialt levinud pH-dieet võib olla suurepärane, kuid ükski dieet ei sobi ühtviisi kõikidele. Kujutage ette, mis juhtub inimesega, kellel on  seedimisega suured probleemid ja kes hakkab siiski pH-dieedi järgi toituma, süües peamiselt köögivilja ja võimalikult toorelt. Tal võivad tekkida rängad tervisehäired.

Arhiiv
Rubriigid