fbpx >
TARTU, ESTONIA

Kõige tähtsam on  makrobiootika seisukohast asjaolu, et kõik, mida me sööme, peaks andma meile energiat juurde (mitte vastupidi) – ja mitte ainult kalorsuse aspektist. Parim on värskelt valmistatud ja kvaliteetne toit, mitte töödeldud või kauaks seisma jäetud. Säilitamiseks sobib sügavkülmutamine ja kuivatamine, mis on traditsioonilised meetodid ja loomulikud protsessid.

Talvel sügavkülmast võetud maitseroheline on endiselt aromaatne. Evolutsiooni käigus on toiduainete komponendid muutunud: toit on homogeniseeritud, geneetiliselt muundatud, sisaldab säilitusaineid jm. Organism ei suuda neid seetõttu täielikult omastada, sest tegu on mitteaktiivsete bioloogiliste ühenditega. Nii juhtubki, et inimene sööb, aga ei saa sellest vajalikku ainet, energiat, vaid toit hoopis väsitab teda. See on nagu tühi söömine. Tänapäeva pakendatud ja kaua säilivad valmistoidud on kõik sellised tühjad toidud. Kindlasti tuleb loobuda toidu soojendamisest mikrolaineahjus, sest sel juhul kaotab toit oma energeetilist väärtust, nii rikute ära ka kõige kvaliteetsema toidu. Loomulikult on väga kahjulikud toiduvärvid ja paljud toidulisandid, nagu naatriumbensoaat.

Arvestades Baltimaade rahvaste toidutavasid ja  makrobiootika põhisoovitusi, koostasin ja patentisin 2010. aastal Läänemere dieedikuuri, eelistades kohalikke, värskeid ja vähetöödeldud toiduaineid. See on lihtne, tervislik ja sobib igaühele.

Arhiiv
Rubriigid