fbpx >
TARTU, ESTONIA

Mahlad ja smoothie’d on tänapäeval väga populaarsed – aga kas nad on tõepoolest ka kasulikud?

Mahl sisaldab endas kohe mitu portsu puu- ja köögivilju ning taimerohelist. Vitamiinide ja mineraalide kontsentratsioon ühes joogis on nii suur, et värske mahl on tõepoolest kõige efektiivsem looduslik viis saada suur kogus tervislike koostisosi ühte portsjonisse. Seetõttu on värskete mahlade ja smoothie populaarsus põhjendatud.

Aga enne, kui räägime sellest, miks nimelt on roheline mahl nii tervislik, pidage palun meeles:

KIIRUGA klaas mahla ära juua on EI OLE SUGUGI HEA. Maksimaalse kasu saavutamiseks (loe hea seeditavus), mahl tuleb “süüa” LUSIKAGA.

Ja nüüd siis 5 põhjust, miks roheline mahl meile nii kasulik on:

1. VANANEMISE VIIVITAMINE – Rohelised mahlad takistavad vananemist ja haigusi

Kui te ei söö palju köögivilju, puuvilju ja rohelist, siis on teil nooreks püsimiseks puudu oluline komponent, nimelt antioksüdandid. Meie vananeme tänu sellele, et meie keha rakud oksüdeeruvad. Uuringud on leidnud seose rakkude oksüdatiivse kahjustuse ja põletiku, vähi, diabeedi, südamehaiguste ja muu arengu vahel.

Parim antioksüdantide allikas on rohelised puu- ja köögiviljad. Ja selle põhjuseks on vana hea fotosüntees, mis on meile tuttav koolipinkidest.

Rohelistes köögiviljades ja puuviljades toimuva fotosünteesi käigus muundub taime poolt päikeselt vastuvõetav energia ATP keemiliste sidemete energiaks (inglise keeles ATP). Selles ühendis olevad vabad elektronid on need osakesed, mis tagavad meie keha rakkude antioksüdatsiooni. Seetõttu nimetatakse rohelisi köögivilju antioksüdantideks.

Londoni Imperial College’i teadlaste tehtud 95 uuringu analüüs näitas, et puu- ja köögiviljade igapäevane tarbimine kaitseb paljude haiguste eest. Paljud rohelise mahla koostisosad suurendavad ka lämmastikoksiidi taset, mis on oluline komponent, mis mõjutab südame-veresoonkonna tervist.

2. MINERAALID  – Tänu mineraalidele roheline mahl keha energiavaru kogu päevaks.

  • Organismi PH ei saa olla liiga happeline ega liiga aluseline. Norm on pH vahemikus 7,35 kuni 7,45. Meie kehas on looduslikud süsteemid, mis säilitavad pH ideaalses vahemikus. Happesus suureneb näiteks siis, kui joome alkoholi või sööme töödeldud toitu. Happelisuse tasakaalustamiseks kasutab keha mineraalivarusid. See võib põhjustada selliseid probleeme nagu nõrkus, väsimus, jäigad liigesed ja seedeprobleemid. Rohelised köögiviljad sisaldavad mineraalaineid, mis on vajalikud keha aluselisuse säilitamiseks. Roheline mahl varustab meid nende mineraalidega suures annuses. 
  • Roheline mahl annab energiat kogu päevaks. Mida sa teed, kui tunned end väsinuna? Teed endale kohvi? Või jood koolat või energiajooke? Kuigi tee ja kohv on kasulikud mõõdukalt tarbides (ja energiajoogid on äärmiselt ebatervislikud), ei kõrvalda need teie väsimuse põhjust.

Ameerika Ühendriikide ekspertide sõnul puuduvad 9 inimesel kümnest olulised vitamiinid ja mineraalid. Kui kehal pole toitaineid, ei saa see lihtsalt korralikult töötada ja teie tunnete end väsinuna. Rohelised mahlad on ideaalne viis keha toitainete täiendamiseks. Need annavad peaaegu kohest energiat.

3. IMMUNITEET – Roheline mahl parandab soolestiku tervist ja toetab immuunsust

  • Kirjutasime palju sellest, et sooled on tervise ja immuunsuse alus. Sellepärast on nii oluline hoolitseda soolestiku tervise eest. Kas teate, et tervislik sool on ennekõike suure hulga heade soolebakterite ja ensüümide kollektsioon. Need pakuvad mikroelementide ja hapniku imendumist vereringesse ja väljaheidete moodustumist. Kõhukinnisus ja kõhulahtisus on oluline näitaja, et soolestiku mikrofloora pole korras! 
    Rohelised mahlad sisaldavad seedeensüüme ja probiootikume. Probiootikumid loovad soodsad tingimused kasulike bakterite eluks.
  •  Rohelised mahlad on üks parimaid viise tervisliku immuunsussüsteemi säilitamiseks, kuna need on toitainetega küllastunud.

Nii nagu auto vajab bensiini ja mootoriõli, vajab teie immuunsüsteem korralikult töötamiseks teatud toitaineid. Toitaineid tuleb pidevalt täiendada. Nende puudumisega rikutakse keha funktsioone.

Näiteks võib tsingi puudus muuta teid külmetushaiguste või gripi suhtes oluliselt vastuvõtlikumaks. Tugeva immuunsuse hoidmiseks on vajalik ka C-vitamiini päevane annus. Iga päev rohelise mahla joomine on lihtne viis immuunsussüsteemi vajalike toitainete täiendamiseks.

4. DETOKS – Roheline mahl eemaldab kehast toksiine (detoks).

Sõltumata sellest, kas teie toitute õigesti, puutub teie keha pidevalt kokku toksiinidega. Nad sisenevad meie kehasse joogivee, toidu ja õhu kaudu. Toksiinid oluliselt kahjustavad teie maksa. Rohelised mahlad aitavad, sest paljud koostisosad saavad toetada terve maksa. Uuringud on näidanud, et ristõielised köögiviljad, näiteks spargelkapsas, aitavad teie maksal kiiremini eemaldada kehast toksiinid ning eemaldada jääkaineid, mis on põletiku ja haiguste alguste põhjuseks.

Juues rohelist mahla aitate maksast eemaldada kõik toksiinid, millega iga päev kokku puutute.

5. VITAMIINID – Roheline mahl on tõhusam vitamiinide allikas.

Võib-olla arvate, et mitme vitamiiniga preparaadid pakuvad teile vajalikke mikroelemente. Kurb tõde on see, et enamik multivitamiine luuakse laboris, kasutades kangeid kemikaale. Need kunstlikud vitamiinid imenduvad halvasti. Rohelised mahlad seevastu sisaldavad looduslikke vitamiine ja mineraale nende kõige looduslikkumas vormis – need imenduvad kergesti. Teie keha saab rohkem rohelisest mahlast kui tavalisest vitamiinide toidulisandist.

Rohelised mahlad on üks parimaid viise keha toitmiseks. Rohelistest mahladest maksimaalse kasu saamiseks kasutage mahetooteid. Need pakuvad laias valikus toitaineid, mis parandavad teie immuunsussüsteemi, energia taset, soolestiku tervist ja palju muud.

Viited uuringutele:

http://bsherman.net/freeradicals.htm

https://www.imperial.ac.uk/news/177778/eating-more-fruits-vegetables-prevent-millions/

https://epi.grants.cancer.gov/diet/usualintakes/pop/2007-10/

https://nutritionfacts.org/2013/07/18/broccoli-boosts-liver-detox-enzymes/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9701160

Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastudieedi ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.

E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581

Arhiiv
Rubriigid