Paljud kroonilised haiged, näiteks astmaatikud, on suutnud tänu arstliku kontrolli all läbi viidud paastule oma vaevusi tublisti leevendada. Kroonilise haiguse ravimine paastuga kestab pikka aega ja sõltub sellest, kui kaua on inimene haiguse all kannatanud.

BioSpa loodusravikeskusse tullakse sageli liigestemuredega: kui vaevab artriit, polüartriit, radikuliit, selgroohaigused. Seejuures kurdavad selgroovaevuste üle üha nooremad patsiendid – põhjuseks on eelkõige istuva töö tegijate vähene füüsiline koormus.

Kui paastuma tulija on oma paastuarstiga võimalikud sümptomid läbi arutanud, on tal kergem paastu- ja taastumisprotsessile vastu pidada. Kui krooniline haigus paastumise käigus ägeneb ja patsient vajab abi, määrab arst talle sobiva joogi ja mikroelemendid.

Kroonilised haigused paastu ajal kõigepealt ägenevad, seejärel hakkavad taanduma. Esialgne ägenemine on isegi hea, sest selles faasis on haigust parem ravida: näiteks astmahaigel väljub köhaga palju röga. Liigesehaigetel ja allergikutel tekib aga nahalööve, mis osutab, et kuhjunud soolad ja happed üritavad kehast välja pääseda. Paastuja võib tunda end paastu alguspäevil üsna halvasti. Mida rohkem on organismil saasteaineid välja viia, seda kehvem alguses enesetunne on.

Paastumine võib olla abiks ka patsientidele, kellel on kõrvalekaldeid rasvade ja suhkru ainevahetuses, samuti mineraal ainevahetuse häired (näiteks podagra, artriit) või kõrgenenud vererõhk ja suur ülekaal. Nende näidustuste korral võib olla mõnikord vajadus teha enne paastumist analüüse, et kontrollida veresuhkru, kolesterooli või kusihappe taset organismis. Näiteks podagra puhul toob paastumine kaasa kusihappe kontsentratsiooni suurenemise, mis võib mineraal ainevahetuse häirete all kannatajal põhjustada valuhooge ja haiguse ajutist ägenemist.

Naiste ja meeste hormonaalsete häirete korral on paast ravimeetodina lausa asendamatu. Abi saadakse ka günekoloogiliste probleemide puhul. Mitmel naisel, kes olid pikka aega ravinud viljatust, on õnnestunud jääda pärast ühte või mitut paastukuuri lapseootele.

Kui patsiendil on tervisehäireid, soovitame enne paastumist pidada nõu asjatundliku arstiga, et otsustada, milliseid püsiravimeid peab paastumise ajal tingimata edasi tarvitama ja milliseid mitte. Dr Trofimova kogemuste kohaselt võib näiteks vererõhuravimite võtmist tavaliselt vähendada või need kogunisti ajutiselt kõrvale jätta. Igal juhul otsustab selle arst lähtuvalt patsiendi tervisest.

Paastuarst aitab välja selgitada, ega terviseprobleem ei kuulu nende hulka, mille korral on paast vastunäidustatud. Sellisteks on näiteks insuliini vajav suhkurtõbi, edasiarenenud ja dekompenseeritud haigused, nagu vähk, raske maksa-, neeru- või südamepuudulikkus, ning kaugele arenenud düs hormonaalsed häired, mis nõuavad suure kontsentratsiooniga hormoonpreparaate või teisi ravimeid. Samuti ei saa paastuda raskete psüühiliste häiretega või vaimuhaige inimene, sest paastumine peab alati olema teadvustatud ja läbimõeldud tegevus.

Loodus BioSpa on eksklusiivne meditsiinilise suunitlusega SPA Tartus, mis spetsialiseerub unikaalsetele patenteeritud paastudieedi ning detokskuuridele. Meie meeskond koosneb kõrgelt treenitud spetsialistidest ja meditsiinitöötajatest eesotsas Dr.Med. Natalia Trofimovaga, kes on raamatu “Paastuga terveks” autor. Kui tunned, et traditsioonilised ravimeetodid on just Sulle sobiv lahendus teel tervenemiseni, võta meiega ühendust juba täna.

E-POST: info@loodus.net
TELEFON: +372 509 3581 (9:00 – 19:00)