Vana-Kreeka ja idamaade arstid panid sageli diagnoosi patsiendi suust tuleva lõhna ning hammaste ja igemete seisundi järgi. Ka tänapäeva arstid oskavad neid sümptomeid siduda siseorganite tööga. Hambaemaili ja -struktuuri defekte on kirjeldatud ligi ühel kolmandikul inimestel, kellel olid diagnoosimata või ravimata mitmesugused seedeelundite talitluse või ensüümidega seotud häired ning soolte kroonilised põletikud. Nende tekkepõhjuseks on peen- ja jämesoole limaskesta kahjustusest põhjustatud toitainete, vitamiinide, mikroelementide ja mineraalainete ning ensüümide imendumise häired.

Haiguse alguses muutub hambaemail sinakaks ja läikivaks, edaspidi tekivad struktuuridefektid: hammastele ilmuvad ristivaod, mille kohalt murdub esmalt email ja seejärel osa hambast. Suu limaskesta haavandite (suusoori) võimalik põhjus on nõrk immuunsüsteem või ravimite võtmine. Stomatiit (suupõletik) võib tuleneda raua- või vitamiinipuudusest. Kõik need sümptomid on tihedalt seotud seedeelundite tööga. Igemete isheemiline seisund viitab perifeersetele vereringehäiretele (väljendub näiteks külmetavates kätes-jalgades).

Ka parodontiit (hammaste logisemine ja väljakukkumine) ei ole enam tundmatu haigus. Hambaarstid on püüdnud seda ravida mitmesuguste meetodite ja vahenditega, kuid ikkagi vaevab see paljusid. Parodontiit on nimelt üks osteoporoosi (luukoe hõrenemise) alaliik, seega süsteemne haigus. Luu mineraalse tiheduse vähenemine võib viidata gluteeni- ja/või laktoositalumatusele ning põletikulistele soolehaigustele.

Tihtipeale tekitavad halba hingeõhku kurgumandli- või põsekoopapõletik, adenoidid, polüübid, samuti krooniline bronhiit või tuberkuloos, söögitorupõletik. Ülihappesuse ja refluksi (toidu tagasiheide) tõttu võib samuti tekkida halb hingeõhk.

Teatud maksahaigustele on iseloomulik spetsiifiline nn maksalõhn. Soolestiku korralikuks toimimiseks on väga oluline, et selle mikrofloora poleks rikutud, vastasel korral ei seedi toit lõpuni ja tekivad ainevahetuse vaheproduktid (atsetoon, metanool), mis põhjustavadki halba hingeõhku.

Seega võivad kõik põletikulised ja mädased protsessid kehas anda endast märku halva hingeõhu kaudu.